Народження малюка — велика радість для родини. Вдалі пологи, радісний здоровий малюк — і здається, нічого більше не потрібно!

плагиобрахиОднак навіть якщо в пологовому будинку зробили все добре, буває, що після кількох місяців життя батьки помічають, що в дитини з одного боку голова стає плоскою.

Спочатку трохи, потім деформацію видно все більше і більше. Навколишні можуть утішати батьків, вмовляти не хвилюватися, що форма голівки в дитини — не головне, що просто кісточки м’які, і саме минеться, просто потрібно підкладати валик під спинку, міняти бочок, на якому спить малюк.

Якщо Вам здається, що наша розповідь не варта уваги , то зверніть увагу: таких випадків зараз близько 20 %! Американська статистика дає кількість таких дітей у 2 рази більшу!

Батьки дитини, які помітили деформацію голівки, звертаються до фахівців і чують:

Однак у нас не ставлять діагноз «плагіоцефалія». У нас немає, як, наприклад, у США, національної програми профілактики «плоскої голови». Чому дітей із плоскою головою стало НАСТІЛЬКИ багато, що для профілактики було необхідно розробляти національну програму? Причинами такого порушення розвитку дитини в ранньому віці серед інших називають «подарунки цивілізації» — крісла-гойдалки, переноски, автомобільні крісла.плагиоцефалия и подушка

Ці чудові речі звільняють нам руки, проте заважають правильному розвитку дитини. Насправді головна причина деформації голови дитини — це кривошия (вроджена чи набута). Чому саме дитина лежить в одному положенні досить довго? Чому відмовляється повертати голову в інший бік, вперто перекочується на «улюблений бочок», навіть якщо ми підкладаємо валик під спинку?

Засоби профілактики плагіоцефалії, які пропонує медична промисловість (плагіоколиски, плагіоматраси, ортопедичні подушки) — це величезні гроші. Тому «звичайних» заходів профілактики, про які знали наші бабусі, у найбільш «цивілізованих» країнах уже не знайти. Набагато вигідніше продати «цивілізовані» профілактичні та лікувальні засоби.

Засоби лікування деформацій голови — ортези (спеціальні шоломи) та хірургічна корекція — теж досить дороге. Наприклад, «шолом» для лікування плагіоцефалії в Європі обійдеться в 4000 євро. При цьому Вам скажуть, що з ростом голови дитини може знадобитися корекція розміру, а то й інший шолом. А на форумах батьків дітей з плоскою головою Ви дізнаєтеся, що після того, як Ви знімете цей шолом, і побачите, що голівка стала круглішою, «сплощення» може повернутися… Це тому, що НЕ УСЛІДНЕНА ПРИЧИНА плоскої голови — кривошия!

У наших умовах найчастіше під час профілактики плоскої голови ми звертаємося до «бабусиних» методів — міняти бочок для сну, підкладати валик під спинку. Але метод моєї бабусі містив ще поняття «ліпити голівку» — це означало, звісно, не м’яти голову новонародженого, як тісто, а м’яке обіймання голови дитини після купання у ванночці. Старші жінки молоду маму вчили — як підняти малюка, як перевернути, як тримати. Не було крісел-гойдалок, зате малюк більше міг бути з мамою, тому мама вчасно помічала, якщо дитина хилила голівку в один бік або обирала один бочок. Тоді сільська бабця-повитуха правила шию, і селом бігали симпатичні круглоголові малюки.

Звісно, не в кожної мами є бабка-повитуха «на підхваті». І якщо вже батьки пропустили момент, і в дитини сформувалася плоска голова, то з доступних нам «промислових виробів» для профілактики та лікування можна знайти тільки ортопедичну подушку для новонароджених. Ціни — від 50 грн. до 700 грн. Однак, у наших умовах промисловість пропонує часто неправильні подушки-метелики!

Виникає ще багато-багато запитань:

Відповіді — у нашому відео.

Ще трохи цифр. Так, лікування в остеопата дороге. Але виправлення кривошиї у малюка 2-6 місяців — це два візити до остеопата! Ще кілька візитів — на виправлення форми голови. Але це не 4000 євро, і не хірургічна операція!

Записатися на остеопатію і краніосакральну терапію можна за телефонами (або у Viber):
  • 050-691-91-92 (+Viber +Telegram),
  • 050-38-095-38 (+Viber +Telegram),
  • 063-145-71-64
Кабінет знаходиться в Києві на бул. Дружби народів 24/2 (М «Дружби народів»). Точну адресу Вам надішлють у СМС

2 ответа

  1. Подушки мы не продаем. Можем помочь только остеопатически: снять тонус с шеи и убрать ассиметрию головы.

Добавить комментарий

Войти с помощью: 

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.