Краніосакральна терапія як розділ остеопатії і використовує для роботи краніосакральний ритм рухів тканин організму, насамперед кісток і ліквору, цереброспінальної рідини.
Уже практично доведено, що кістки черепа рухливі не тільки в новонародженої дитини, а й у дорослих. Так, під час зйомок на апараті МРС можна побачити, як ритмічно, кожні 6-10 секунд, «дихають» кісточки голови. Під час операцій на хребті видно рух спинномозкової рідини — ліквору. Він теж ритмічний: припливи ліквору спостерігаються кожні 6-10 секунд. Цей ритм і називається краніосакральним ритмом.
Неправильний ритм і його зміщення, асиметрія призводять до хвороб. У важких хворих число «дихань кісточок» знижується до 2-3 або збільшується до 20 на хвилину. При цьому турбують болі, виникають судинні порушення і психоневрологічні розлади (людина стає жертвою важкої залежності, наприклад, від нікотину).
Пацієнт шукає вихід із ситуації, ходить по лікарях і ковтає таблетки жменями. У кращому разі традиційне лікування призводить лише до тимчасового полегшення. Щоб повернути здоров’я, під час краніосакральної терапії відновлюється правильний краніосакральний ритм.
За мінімального мануального коригувального впливу на кістки черепа можна позбавити людину багаторічного сильного болю, без операції виправити асиметричність обличчя, поліпшити зір, слух, навіть позбавити алергічних реакцій. Серед моїх маленьких пацієнтів є діти з епілепсією, які зменшили вживання протисудомних препаратів, почали реагувати на дійсність і говорити за перші шість тижнів роботи.
Для тих, хто любить сприймати інформацію візуально — відеопрезентація краніосакральної терапії.
«Чарівне лікування», яким володіли наші пращури, пояснили й відродили вже на новому рівні фахівці з краніосакральної терапії, батьківщиною якої вважається Америка. Діагностика та лікування проводиться через вивчення й супровід ритму рухів кісток черепа, хребта, зокрема й хрестця (латиною «cranium» — «череп», «sacrum» — » хрестець»).
Коли потрібно звернутися до дитячого краніосакрального терапевта?
Корекція психофізичного розвитку за допомогою краніосакральної терапії в Києві відбувається в кабінеті на масажному столі, з іграшками та мультиками. Якщо дитина не погоджується лягати, то можна здійснювати краніосакральну терапію уві сні (підбирається час прийому). Після впливу краніосакральною терапією діти з проблемами розвитку краще сплять, сприймають навчальний матеріал, їм легше володіти власною поведінкою.
Якщо Ви боїтеся «віддати» дитину на таку мануальну терапію — раджу спочатку пройти сеанс комусь із батьків. По-справжньому відчути ефективність мінімального впливу.
Який режим лікування краніосакральною терапією?
Усі діти різні. Тому одній дитині вистачить трьох сеансів для зняття гострого болю, комусь потрібно вісім зустрічей з фахівцем. Найбільш правильний режим — це не частіше, ніж раз на тиждень, адже організм дитини повинен привчитися до правильного ритму, і прийняти його. Успіх і швидкість лікування залежить від того, наскільки швидко організм привчиться правильно працювати в краніосакральному ритмі, який виправить фахівець на сеансі.
Після шести-восьми сеансів щотижня, якщо організм легко звикає до правильного ритму, можна переходити на зустрічі раз на два тижні, потім раз на місяць. Потім бажано перевіряти правильність ритму раз на півроку.
Багато моїх маленьких пацієнтів потрапляють до кабінету після того, як їхні батьки шукали в Інтернеті можливості лікування краніосакральним терапевтом в Ізраїлі. Однак так далеко від дому неможливо створити правильний режим для відновлення краніосакрального ритму. Адже там немає можливості робити сеанси раз на тиждень, і вісім тижнів перебувати за кордоном у дорогій клініці.
Для дітей із затримками психофізичного розвитку під час лікування обов’язково має проводитися супровід профільним фахівцем: дефектологом, логопедом, неврологом, реабілітологом, оскільки саме фахівець може сказати, наскільки покращились за час лікування мовлення, рухи, поведінка, самопочуття. Якщо такого фахівця у Вас немає, то на початку та наприкінці лікування можна пройти тестування початкових психофізичних параметрів.
.
Остеопатія, зокрема краніосакральна терапія — перевірений спосіб корекції психофізичного розвитку дітей. Часто проблеми розвитку виникають після важкої вагітності та важких пологів.
Традиційна медицина намагається лікувати таких дітей за допомогою медикаментів, проте у Вашому оточенні, найімовірніше, немає таких дітей, яких вилікували пігулками від затримки психомовленнєвого розвитку, гіперактивності, ЗПР. Звичайно ж, потрібна робота психолога, логопеда, реабілітолога.
Проте на самому початку потрібно прибрати психофізичні причини виникнення проблеми — родові травми, затискачі м’язів, виправити положення і рух кісточок. Після остеопатії, краніосакральної терапії психолого-педагогічна корекція проходить набагато ефективніше.
Вартість прийому: 1200 грн.