Дитячий остеопат — це фахівець найвищої категорії. Крім володіння техніками остеопатії, він повинен знати закони розвитку дитини та особливості роботи при різних порушеннях розвитку.
Робота дитячого остеопата — це мікс психотерапії для батьків, фахівця з раннього розвитку для дитини, а також врахування знань з реабілітології, корекційної педагогіки, інтегративної медицини. У дітей причини хвороб часто беруть свій початок ще в період внутрішньоутробного розвитку. Процес народження, який сам по собі є випробуванням на міцність малюка, особливо якщо ведення пологів «агресивне», може спричинити проблеми. Якщо не приділити цьому увагу, то дисфункція може супроводжувати людину все життя. «Ціна» внутрішньоутробних або пологових травм дитини, які вчасно не помітили й не виправили — порушення розвитку кісток, ДЦП, головний біль, косоокість, порушення постановки стопи, проблеми кишківника.
Однак, маленька дитина навряд чи може пояснити дорослим, ЩО САМЕ в неї болить, які є відчуття, окрім болю (тиск, печіння, кольки). Тому часто буває, що дисфункція «росте» разом із дитиною.
Дитячий остеопат «бачить» проблему руками. Саме розвинена в щоденних тренуваннях чутливість рук дитячого остеопата (перцепція) дає можливість відчути й оцінити рухливість кісток черепа, тканин і рідин організму.
Іноді до нас приносять зовсім маленьких дітей (з триденного віку), батьки просять просто «подивитися» на дитину, щоб визначити, чи все в неї добре розвивається. І дитячий остеопат дає батькам рекомендації щодо рухового та психічного розвитку.
Записатися до дитячого остеопата і краніосакрального терапевта можна за телефонами::
- 050-691-91-92 (+Viber +Telegram)
- 050-38-095-38 (+Viber +Telegram),
- 063-145-71-64
Коли потрібно показати дитину дитячому остеопату або краніосакральному терапевту?
- якщо дитина з’явилася після ЕКЗ,
- якщо дитину виносила сурогатна мати,
- якщо була родова травма,
- якщо були проблеми з внутрішньочерепним тиском,
- перинатальна енцефалопатія, мінімальні мозкові дисфункції, затримка психомоторного розвитку,
- якщо є проблеми з тонусом м’язів тіла (гіпо- або гіпертонус),
- якщо дитина часто здригається, підкидає ручки,
- якщо є кривошия або інша асиметрія тіла, голови,
- якщо є дисплазія тазостегнових суглобів, неправильна постава, викривлення стопи, коли дитина стала на ніжки,
- якщо є енурез,
- якщо є проблеми зору та слуху,
- якщо є проблеми поведінки (гіперактивність або млявість, відчуженість).
Дуже часто родова травма виявляється у зміщенні кісточок основи черепа. Це дуже важлива зона в плані кровопостачання голови. Подібне порушення в майбутньому може проявитися в стомлюваності, труднощах зосередження, поганій успішності в школі та частих головних болях. Ліки тут проблему не вирішать, але кілька сеансів остеопатії можуть у буквальному сенсі змінити на краще життя дитини.
Лікування в остеопата або краніосакрального терапевта абсолютно безболісне. Вплив на організм дуже м’який, тому може застосовуватися навіть у новонароджених.
Терміни, в які необхідно звертатися до дитячого остеопата з малюком, залежать від гостроти проблеми. Якщо є явні скарги, то важливо прийти вже в перший тиждень життя, профілактично — можна почекати і до місяця. Але загальне правило таке: що раніше розпочато остеопатичне лікування, то воно коротше й ефективніше.
Однак і в більш пізньому віці можна звернутися до дитячого остеопата, щоб допомогти дитині в подоланні проблем здоров’я, поведінки, навчання, спілкування.
Краніосакральна терапія не лікує окрему хворобу. Однак, після сеансу активізуються сили самовідновлення організму.
Отже, для того, щоб батьки знали, чи є «підводні камені» здоров’я дитини, її потрібно показати дитячому остеопату:- одразу після народження
- у 3 місяці
- у 6 місяців
- у міру необхідності (якщо існують якісь порушення, які турбують дитину)
Якщо дитячий остеопат знаходить необхідність для лікування, то всього потрібно від 4 до 10 відвідувань. Деяким дітям уже після першого разу стає набагато легше!