Аутизм сьогодні вважається найзагадковішим і найбільш непередбачуваним захворюванням. Таких дітей називають романтично — «діти дощу» або дітьми із синдромом «маленького принца». Але нічого романтичного, на жаль, у цьому немає. autismo8

Якщо Ви наберете в пошуковій системі «корекція аутизму», то серед інших методів обов’язково знайдете остеопатію. Особливо часто остеопатію, краніосакральну терапію для корекції розладу аутистичного спектра застосовують у клініках Ізраїлю. Звісно ж, найкраще — це комплексний підхід з АВА-терапії, остеопатії та особливих фізичних вправ, які організовують нейрокінематичні зв’язки в організмі (нейрокінезітерапії). Як проходить робота з дитиною з розладом аутистичного спектра?

Джон Е. Апледжер, засновник краніосакральної терапії, у книжці «Тілесно-емоційне звільнення. ЗА ГРАНню СВІДОМОСТІ» цілий розділ приділив темі дослідження та остеопатичного лікування дітей з аутизмом.
Для дітей проводили сеанси краніосакральної терапії. Нерідко в роботі брали участь до п’яти осіб — головний терапевт і «підтримувачі», які працювали, торкаючись кінцівок.

Його увагу привернула вибірковість контактів дітей з аутизмом: «Нерідко діти, які страждають на аутизм, не підпускали до себе одного співробітника, а до інших ставилися спокійно. Така реакція допомогла нам усвідомити вплив думок того, хто «доторкається», і його усвідомлену або неусвідомлену передачу пацієнтові. Іноді я сам відчував негативне ставлення аспіранта до пацієнта. У таких випадках я усував аспіранта від участі в сеансах доти, доки в нього не вироблялося позитивне ставлення. Траплялося під час сеансу видаляти з кімнати асистента з негативним ставленням. Діти-аутисти чітко продемонстрували здатність розрізняти думки та наміри лікаря. Упевнений, вони якоюсь мірою усвідомлювали, який вплив могло справити на них таке ставлення.

Виявляється, після звільнення компресії та неправильного взаємного положення кісток черепа в дітей зменшувалася саморуйнівна поведінка: «Майже одразу в дітей значною мірою зменшувалася або зовсім минала саморуйнівна поведінка. Я маю на увазі, що діти припиняли битися головою об стіни, кусати зап’ястя або стукати по будь-якій частині свого тіла. Здавалося, що зникла причина для такого самокатування.» На думку Аппленджера, діти з аутизмом відчувають сильний, неконтрольований головний біль. Удари головою і натискання великим пальцем на піднебіння, яке часто приймають за смоктання пальця, можуть бути інстинктивними спробами позбутися болю. Жування зап’ястя (стереотипні рухи кистями), здавлювання ділянок тіла пов’язані зі спробами стимулювати підвищене вироблення ендорфіну, щоб закрити «больові ворота» або замінити неконтрольований біль контрольованим. Можливо, ми маємо справу із сукупністю цих факторів.

Висновки Аппленджера підтверджуються моєю практикою. Після краніосакральної терапії у дітей з аутизмом:

Протокол остеопатичного лікування аутизму включає сеанси до 1 години 1 раз на тиждень, кількість сеансів визначається під час діагностики.

Інтенсивний курс розрахований на 2 тижні (за протоколом Ізраїльських клінік).

Під час роботи застосовуються техніки краніосакральної терапії, біодинаміка, ортобіономія.

Робота проводиться відповідно до можливостей дитини: лежачи на масажному столі, сидячи за столом, сидячи на килимі. Можуть застосовуватися спеціальні антистресові іграшки, відеопрограми.

Запис за телефонами:

Добавить комментарий

Войти с помощью: 

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.